Vacsora Siccikénél - 3. rész (Receptek)

2010-09-01

sponsored links

Fotó: Szilda

Az olaszos menü, elõétel után következõ fogása természetesen tésztaétel kell, hogy legyen!:-)
Ez nálunk is így volt, viszont ez a fogás lett az est mélyrepülése számomra...:-(
Az igazán házias olasz háziasszony mindenképpen otthon készíti a tésztát, saját kezûleg. Na, gondoltam, én is nekifutok, úgyis már régóta szerettem volna kipróbálni a házi tésztagyúrást. Hááát, nem ártott volna elõre letesztelni (be is terveztem, csak kifutottam az idõbõl...).
Nem kis utánajárással sikerült végre beszereznem igazi (?), durumtészta gyártásához szükséges durumlisztet (ebbõl teljes kiõrlésût végleg nem sikerült levadászni...).
Csak hát azt nem kalkuláltam bele, hogy ez a liszt eléggé megdagad, ezért igen vékonyra kell nyújtani. Így mire a kifõzésre került a sor, szinte csokornyakkendõ méretû, igen vastag masnitészták kerültek ki a fazékból....:-(

A tésztafogás receptje ismét csak Concitától származik. A tésztára került feltéttel szerintem nem volt gond, finomra sikeredett, a padlizsánban felszolgálás is jó ötletnek bizonyult.
A tészta alap recepjét az olasz Veganblogról vettem (ott jó kis fázisfotók is találhatóak) egy olyan lánytól, aki nagyon gyakran gyúr otthon tésztát, és szerinte ez elronthatatlan ! Én azért ezt könnyen felül tudtam írni...:-)))
Mindenesetre nem szegte mégsem teljesen kedvemet, hanem új kihívásként szeretnék idõvel majd tésztakészítõ gépet is beszerezni.:-)
Szamócának ehhez a fogáshoz kukoricalisztbõl készült gluténmentes tésztát vettem, és ezúttal szerintem ezzel õ kivételesen jobban járt, mint mi.:-))

Roppanós zöldségekkel kevert házi készítésû masnitészta padlizsáncsónakba töltve
Hozzávalók (4 fõre):
A tésztához
500 g durumliszt
250 ml meleg víz

A lisztet összegyúrjuk a vízzel addig, amíg elég kemény, de ugyanakkor rugalmas állagú lesz. Lefedjük folpakkal és kb. fél órát pihentetjük. Utána a tésztát sodrófával vékonyra(!) kinyújtjuk, és olyan széles csíkokra vágjuk, amilyenre a  rácsos linzertorta díszítését is szoktuk. A csíkokat derelyevágóval kb. 6 cm széles kis téglalapokra vágjuk, majd a közepüket ujjal összecsippentjük. Bõ, sós forró vízbe dobjuk és közvetlenül tálalás elõtt kifõzzük.
Megjegyzés: a tésztát a fogyasztás elõtti napon is elkészíthetjük és kifõzésig konyharuhával letakarva tálcán, vagy nyújtódeszkán tároljuk, lehetõleg hûvös helyen.

A zöldséges feltéthez:
2 közepes-nagyobb padlizsán
2 sárgarépa
2 cukkini
10-12 db koktélparadicsom
olívaolaj
só, bors
metélõhagyma
egy nagy csokor petrezselyem

Megmossuk az összes zöldséget. Hosszában félbevágjuk a padlizsánt, és egy késsel bemetszük a szélétõl kb. 1 cm-re, majd egy kanállal kivájjuk a belsejét, amit felkockázunk. Kis olajban megpirítjuk a padlizsánkockákat, sózzuk-borsozzuk. A kivájt padlizsánfeleket meglocsoljuk kis olajjal, majd betoljuk a 250 fokra elõmelegített sütõbe és puhára sütjük.
Eközben gyufaszál vastagságúra vágjuk a cukkinit és a répát. Beletesszük a serpenyõbe, amiben a padlizsánkockákat pirítottuk és leheletnyi olajat aláöntve, megsózzuk, kicsit megpirítjuk. Az elkészült zöldségeket összekeverjük egy tálban. A koktélparadicsomot felaprítjuk, sóval, olívaolajjal, a metélõhagymával, a petrezselyemzölddel és borssal ízesítjük. Kb. 15 percig pihentetjük, hogy összeérjenek az ízek, utána elvegyítjük a fõtt és a nyers zöldségeket.

Bõ, forró sós vízben kifõzzük a tésztát, elkeverjük a zöldségekkel és megtöltjük a padlizsáncsónakokat.

Folytats a blogon ... tofuatortan.blogspot.com/2010/09/vacs...

sponsored links

Keres?s